Kategorie blog
Chmura tagów
Reklama
Blog Ekologiczny "Trzy Marchewki"
Wiosenny ogródek z ekologicznymi nasionami

Kiełki

Jakby nie patrzeć to nadchodzi wiosna. W niektórych częściach kraju jeszcze leży śnieg a niedawno była fala siarczystych mrozów. Trzeba myśleć o ściąganiu grubych kurtek i wyjściu na działkę lub do ogródka. Nadchodzi czas na wiosenne porządki również na grządkach i rabatach. Ci którzy nie mają własnego ogródka bardzo często wykorzystują swoje balkony. Pomysłowość w tym względzie jest ogromna. Zasadzić można różne rośliny - ozdobne, warzywa lub zioła. Na przykład, mój sąsiad na balkonie zawsze uprawia pomidory i cieszy się z własnych zbiorów. Często na naszych parapetach pojawiają się doniczki z ziołami (bazylia, rozmaryn). Na tą okoliczność polecam ekologiczne nasiona.

Producent oferowanych nasion, firma "Vita Line" tak oto opisuje swoje produkty:

Nasiona BIO pochodzą z gospodarstw ekologicznych, w których produkcja odbywa się zgodnie z wymogami unijnymi. W czasie wzrostu roślin matecznych nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych. O zgodności z normami rolnictwa ekologicznego świadczy umieszczone na opakowaniu logo, przedstawiające listek ułożony z gwiazdek. Jest ono gwarancją tego, że gospodarstwa produkujące nasiona ekologiczne stosują się do surowych, wspólnotowych zasad.

Jako rośliny mateczne nasion BIO stosowane są odmiany biologicznie odporne lub tolerancyjne na choroby i szkodniki. Dzięki nim uzyskujemy naturalne warzywa – wolne od sztucznych związków wywołujących choroby i alergie. Nasiona BIO są idealnym rozwiązaniem dla zwolenników zdrowego trybu życia, którzy w swoim ogrodzie chcą uprawiać rośliny bez stosowania zbędnych środków chemicznych i uzyskać smaczne, nieskażone substancjami chemicznymi jarzyny. Nad zgodnością produkcji z zasadami rolnictwa ekologicznego czuwa jednostka certyfikująca BIOEKSPERT Sp. z o.o.

No i co? Tylko zakasać rękawy i pobrudzić sobie palce grzebiąc trochę w ziemi. Życzę udanej zabawy w ziemi a potem Smacznego.

Wcześniej już wspominałem o kiełkach. Poczytaj bo warto.
Polecamy również świeże kiełki z naszej oferty. Wystarczy tylko złożyć zamówienie.

Na co czekasz? Działaj!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl